Structură executiv

Administrator public
Daniel Gligoraş -
Adresă: Bd. Eroilor nr.5, cam. 107
Telefon: 0268-410777
Fax: 0268- 470311; 0268-475576
Email: daniel.gligoras@judbrasov.ro

Secretariat administrator public
Anca Cogalniceanu - Consilier
Adresă: Bd.Eroilor nr.5, Camera 107
Telefon: 0268-410777 int.227
Fax: 0268-470311
Email: anca.cogalniceanu@judbrasov.ro

Secretar general al judeţului Braşov
Maria Dumbraveanu -
Adresă: Bd. Eroilor nr.5- Camera 106
Telefon: 0268-410777, Int.107; 0268-417903
Fax: 0268-475576
Email: maria.dumbraveanu@judbrasov.ro

Compartimentul manageri publici
Alina Ioana Szasz - Coordonator
Adresă: Str. Nicolae Balcescu nr.67-Camera 18
Telefon: 0268-410777 interior 223
Fax: 0268-475576
Email: alina.szasz@judbrasov.ro

Serviciul administratie publica si relatii cu publicul
Silvia Monica Bradu - Sef serviciu
Adresă: Bd. Eroilor nr.5- Camera 105
Telefon: 0268-410777 int.241
Fax: 0268-475576
Email: monica.bradu@judbrasov.ro

Compartimentul informare, relaţii cu publicul secretariat ATOP
Aurelian Mindrescu - Coordonator
Adresă: Bd. Eroilor nr.5-Camera 105 A
Telefon: 0268-410777 int. 234
Fax: 0268-475576
Email: aurelian.mindrescu@judbrasov.ro

Direcţia economică
Gabriela Agafitei - Director executiv
Adresă: Bd. Eroilor nr.5- Camera 112
Telefon: 0268-410777 int.168 sau 0268-414548
Fax: 0268-415408
Email: gabriela.agafitei@judbrasov.ro

Serviciul financiar contabilitate
Viorica Olteanu - Sef serviciu
Adresă: Bd. Eroilor nr.5-Camera 118
Telefon: 0268-410777 int. 407 sau 0368-883333
Fax: 0268-415408
Email: viorica.olteanu@judbrasov.ro

Serviciul buget
Ramona Broscatan - Sef serviciu
Adresă: Bd. Eroilor nr.5-Camera 11
Telefon: 0268-413881 sau 0268-410777 int.115
Fax: 0268-415408
Email: ramona.broscatan@judbrasov.ro

Compartimentul CFPP
Angela Pivoda - Coordonator
Adresă: B-dul Eroilor, nr.5, Camera 116
Telefon: 0268-410777 int.161
Fax: 0268.415408
Email: angela.pivoda@judbrasov.ro

Biroul administrativ
Alin Teritean - Sef birou
Adresă: Bd. Eroilor nr. 5, Camera 25
Telefon: 0268-410777 int.270
Fax: 0268-415408
Email: alin.teritean@judbrasov.ro

Direcţia achizitii si contractare
Elena Andreea Radulea - Director executiv
Adresă: Str. Nicolae Balcescu nr.67- Camera 24
Telefon: 0268-410777 int.104 sau 0268-472306
Fax: 0368-440040
Email: andreea.radulea@judbrasov.ro

Serviciul achizitii publice
Elena Andreea Radulea - Sef serviciu
Adresă: Str. Nicolae Balcescu nr.67
Telefon: 0268-410777 int. 221
Fax: 0268-415408
Email:

Birou centralizare achiziții publice și strategii
Mihaela Didona Bortes - Sef birou
Adresă: B-dul Eroilor nr.5
Telefon: 0268-410777
Fax: 0268-475576
Email: didona.bortes@judbrasov.ro

Direcţia Juridică
Claudia Corina Craciun - Director executiv
Adresă: B-dul Eroilor nr.5, camera 10A
Telefon: 0268-410777 int. 428 sau 0268-410817
Fax: 0268-475576
Email: claudia.craciun@judbrasov.ro

Loredana Daniela Iuga - Director executiv adjunct
Adresă: B-dul Eroilor nr.5, camera 10A
Telefon: 0268-410777 int. 211 sau 0268-410817
Fax: 0268-475576
Email: loredana.iuga@judbrasov.ro

Serviciul juridic contencios
Elena Mariana Mone - Sef serviciu
Adresă: Bd. Eroilor nr.5, Camera 9
Telefon: 0268-410777 int.119
Fax: 0268-475576
Email: mariana.mone@judbrasov.ro

Birou Patrimoniu
Teodora Lacramioara Kadas-Iluna - Sef birou
Adresă: Str. Nicolae Balcescu nr.67, Camera 6
Telefon: 0268-410777 int.298
Fax: 0268-415408
Email: teodora.kadas@judbrasov.ro

Birou audit intern
Silvia Deas - Sef birou
Adresă: Str.N.Balcescu nr.67, Etaj 1
Telefon: 0268-410777 int.295,163
Fax: 0268-475576
Email: silvia.deas@judbrasov.ro

Compartimentul management integrat calitate-mediu
Codrina Barbu - Coordonator
Adresă: Str. Ecaterina Varga nr.23
Telefon: 0268-415140
Fax: 0268-475576
Email: codrina.barbu@judbrasov.ro

Cabinet preşedinte
Loredana Puiu - Sef birou
Adresă: Bd. Eroilor nr.5, Camera 103
Telefon: 0268-415024, 0268-410777 int.140, 413
Fax: 0268-475576
Email: puiu.loredana@judbrasov.ro

Compartimentul comunicare, imagine si relatii cu presa
Mihaela Chicomban - Consilier
Adresă: B.dul Eroilor nr.5, Camera 103
Telefon: 0268-410777 int. 105
Fax: 0268-475576
Email: mihaela.chicomban@judbrasov.ro

Secretariat vicepresedinte Gabor Alexandru-Adrian
Simona Condruz - Consilier
Adresă: B-dul Eroilor nr.5, Camera 113
Telefon: 0268-410777 int.228; 0268-419281
Fax: 0268-471903
Email: simona.condruz@judbrasov.ro

Secretariat vicepresedinte Toaso Imelda
Mircea Botei - Consilier
Adresă: B-dul Eroilor nr.5, camera 109
Telefon: 0268-410777 int. 220 sau 0268-419145
Fax: 0268-415408
Email: mircea.botei@judbrasov.ro

Serviciul resurse umane, strategii de informatizare
Claudia Duicu - Sef serviciu
Adresă: Bd. Eroilor nr.5 -Camera 7
Telefon: 0268-410777 int 181 sau 0268-411777
Fax: 0268-475576
Email: claudia.duicu@judbrasov.ro

Direcția implementare Aeroport Brașov
Alexandru Anghel - Director
Adresă: B-dul Eroilor nr.5
Telefon: 0268-410777 ini 212, 447 sau 0268-418739
Fax: 0268-475576
Email: alexandru.anghel@judbrasov.ro

Direcția drumuri județene și servicii publice
Mihai Lucian Pascu - Director executiv
Adresă: Bd. Eroilor nr.5, Camera 115
Telefon: 0268-410777 int. 103 sau 0268-411797
Fax: 0268-475576
Email: mihai.pascu@judbrasov.ro

Compartiment salvamont
Adrian Ion Benga - Coordonator
Adresă: B-dul Eroilor nr.5
Telefon: 0268-410777
Fax: 0268-475576
Email: -@judbrasov.ro

Radu Decebal Bunea - Coordonator
Adresă: B-dul Eroilor nr.5
Telefon: 0268-410777
Fax: 0268-475576
Email: -@judbrasov.ro

Serviciul lucrări de întreținere și investiții pe drumurile județene
Nicolae Blaga - Sef serviciu
Adresă: Str. Nicolae Balcescu nr.67, cam 305
Telefon: 0268-410777, int 601 sau 0268-411043
Fax: 0268-475576
Email: nicolae.blaga@judbrasov.ro

Unitatea judeţeană pentru monitorizarea serviciilor comunitare de utilităţi publice-Autoritatea de transport judeţean de persoane
Dorina Alexandru - Consilier
Adresă: Str. Nicolae Balcescu nr.67
Telefon: 0268-410777
Fax: 0268-475576
Email: dorina.alexandru@judbrasov.ro

Serviciul gestionare, urmărire, decontare contracte
Catalina Eufinia Oana - Sef serviciu
Adresă: Str. Nicolae Balcescu nr.67, cam 304
Telefon: 0268-410777, int. 603 sau 0268-415075
Fax: 0268-475576
Email: catalina.oana@judbrasov.ro

Direcția de sănătate și asistență medicală
Adelina Mihaela Vasioiu - Director executiv
Adresă: Brașov Diaconu Coresi nr. 1
Telefon: 0368-419111
Fax: 0368-419122 sau 0268-474288
Email: adelina.vasioiu@judbrasov.ro

Direcţia management proiecte
Nicolae Sacuiu - Director executiv
Adresă: Bd. Eroilor nr.5, Camera 101
Telefon: 0268-410777 int 149 sau 0268-419056
Fax: 0268-475576
Email:

Petru Nechifor-Moraru - Director executiv adjunct
Adresă: Bd. Eroilor nr.5, Camera 101A
Telefon: 0268-410777 int. 154
Fax: 0268-475576
Email: petru.nechifor@judbrasov.ro

Unitatea de implementare a proiectului - Sistem de management integrat al deseurilor in Judetul Brasov-
Alina Negoescu - Coordonator
Adresă: B-dul Eroilor nr 5, Camera 4
Telefon: 0268-410777 int.200
Fax: 0268-475576
Email: alina.negoescu@judbrasov.ro

Serviciul invatamant, cultura, turism, sport, culte si relatii externe
Nicoleta Iures - Sef serviciu
Adresă: Bd. Eroilor nr.5 -Camera 101
Telefon: 0268-410777 int. 142
Fax: 0268-475576
Email: nicoleta.iures@judbrasov.ro

Arhitect Sef
Adrian Emilian Ibănescu - Arhitect sef
Adresă: B-dul Eroilor nr.5 - Camera 108
Telefon: 0268-410.777 int.167; 0268-417369
Fax: 0268-475576
Email: adrian.ibanescu@judbrasov.ro

Serviciul autorizaţii, avize şi disciplina în construcţii
Radu Voinea - Sef serviciu
Adresă: Str. Nicolae Balcescu nr.67, Camera 10
Telefon: 410777 int.222 sau 0268-412817
Fax: 0268-472305
Email: radu.voinea@judbrasov.ro

Birou urbanism amenajarea teritoriului
Daniela Botoman - Sef birou
Adresă: N.Balcescu nr.67, cam. 8
Telefon: 0268.410.777 int. 214
Fax: 0268-472305
Email: daniela.botoman@judbrasov.ro

Compartimentul protecţia mediului
Alexandra Anghel - Coordonator
Adresă: Str. Nicolae Balcescu nr.67, Camera 3
Telefon: 0268-410777 int.166
Fax: 0268-471903
Email: alexandra.anghel@judbrasov.ro

Evenimente în desfășurare